MİLLETVEKİLLERİMİZ

               DERİK ‘Lİ       MİLETVEKİLLERİMİZ

 

Abdurrahim Türk

*******************

Ahmet  Bilge

 

Derik-Ankara 2. Bölge Milletveliği ,

 

 

****************************

 

 

Ahmet Türk :

 

DERİK- 1942, Mardin Milletvekiliği

– HEP ve DTP Kurucu Üyesi – 4(XV), 5(XVI), XVIII ve XIX uncu Dönem Mardin Milletvekili – TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı – HEP ve DTP Genel Başkanlığı – Evli, 8 Çocuk.

DTP’nin kurulmasından sonra, Aysel Tuğluk ile birlikte partinin genel başkanlığına seçildi. Böylece, Aysel Tuğluk ile birlikte, Türkiye’de eşbaşkanlık sistemini ilk uygulayan parti genel başkanı olmuştur. Haziran ayında yapılan DTP kongresinde eşbaşkanlık sisteminin kaldırılması üzerine, partinin tek genel başkanı olarak yeniden seçildi. Şubat 2007 tarihinde yapılan kongrede, yeniden partinin genel başkanlığına seçildi. Türk, 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde Mardin’den bağımsız milletvekili seçildi. Türk, bilahare DTP’ye katıldı.

 

 

*****************************

 

PROF. DR.  Aydın Ayaydın  – Eski Bakan ve Yazar

Derik-1951, Mehmet, Bedia-İstanbul İTİA, Marmara Üniv. Sosyal Bilimler Enst.İktisat Master ve Doktora -İngilizce-Ekonometri Profesör Dr., Öğretim Üyesi-Bankalar Birliği Başkanı, Emlakbank Gn.Md. ve Yön.Kur.Başkanı, Vakıfbank Genel Müdürü, Şekerbank Genel Müdürü, İş Bankası, Sınai Kalkınma Bankası ve Sınai Yatırım Bankası Yön.Kur.Üyesi, İKV , İAV Yönetim Kurulu Üyesi, M.Ü. Öğretim Üyesi, Hür Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı, Eski BJK Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü, Rekabet Kurulu Başkanlığı yapmıştır.Halen köşe yazarlığını yapıyor.  , -Evli, 3 Çocuk.

 

 

*****************************

Ecz. Osman Özçelik

Derik-1952, Siirt Miletvekili. Mahmut, Keziban.İktisadi ve Ticari İlimler AkademisiEczacılık Yüksek Okulu’nu bitirdi. İstanbul Zeytinburnu ilçesinde, Serbest eczacılık işletmekteydi..-HEP -Halkın Emek Partisi ,-DEP -Demokrasi Partisi ,-DEHAP -Demokratik Halk Partisi ve-DTP-Demokratik Toplum PartisiKurucu Üyesi oldu.22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde DTP’den Siirt milletvekiliseçilmiştir. Fransızca bilen, evli ve 2 çocuk babasıdır.